Vzpomínáme

Immax  Halit Paša „MAX“

dobrman –  20.01. 2006 – 18.9.2015

Co říci k téhle hladkosrsté pohromě? Spolehlivý, na své plemeno neuvěřitelně ovladatelný, když má náladu skvělý obranář (když ji nemá nasadí výraz „proč tam ten pán poskakuje? Asi ho nevidím…“). Protože mám jen jedny nervy, tak už výhradně náš domácí mazel. Odešel tak jak žil – nečekaně, během jediné vteřiny.

max

KAČENKA
maltezáček bez PP (říkala chovatelka:))nar. 24.6. 2000 – 4.8.2013
Miláček mého manžela (důvěrně jí doma říkáme Kabelka, protože ji neustále nosí v podpaždí). Tohle bílé nic má v hrudi srdce lva (nebo sebevražedného atentátníka). Srdnatě se pouští do bojů za svá práva, a to hlavně, pokud má na blízku páníčka. Je až neuvěřitelné, co všechno dokázala přežít, aby se za pár dní pustila do nové války. Nejúhlavnější nepřítelkyní byla a je bezesporu Čírka, ale s postupujícím věkem už nejsou spory tak urputné. Jinak je to vzorný, poněkud hysterický člen smečky a spolehlivý domovní zvonek.

Odešla velmi nečekaně po pozření jedu na slimáky …… bojovala, ale nevyhrála…..

 kacenka.jpg.tn

EXINKA – Extáze Black z Jelmáku   11.5.1995 – 30.1.2007

DKK 0/0; Zkoušky: ZOP; Výstavy:Jugendbester, CzJCH, CH ČR, CzKlub CH, SkKlub Ch, 3*CACIB, NV,BOB, BIG, r.BIS; mamina vrhů: C, Č,D, E, F
V roce 1995 se naše smečka rozšířila o černobílou Exinku Tato mimořádná fena dokázala při absolvování pouhých 12 výstav získat všechny výše uvedené tituly! Bohužel ve 3 letech přišla při bouřlivé hře s klackem o přední zub , a tak nadějná výstavní kariéra skončila.Ve své době patřila u nás k absolutní špičce a myslím že si pár lidí oddechlo když zmizela z výstavních kruhů:)Povahově je to tak trochu rozverná princeznička. Své skvělé vlastnosti dokázala předávat i potomstvu, a tak se s jejími dětmi můžeme dnes setkat na mnoha kynologických akcích. Optimismus a dobrá nálada ji neopouštěli až do posledních chvil. Nezapomeneme.

 exi.jpg.tn

MARUŠKA – Glorgia Brown Vanilka   5.9.1991 – 27.12.2005

Zkoušky: ZM, ZOP, ZPU 1; Výstava: VD; mamina vrhů: A,B

Zakladatelka našeho chovu a maminka prvních dvou vrhů se k nám dostala vlastně omylem. Vybrat štěně si jela kamarádka, ale u chovatelky se ke mě prostě přidalo hnědé štěně a bylo rozhodnuto.
I když nikdy neoslňovala svým exteriérem a známka VD ve třídě mladých z mezinárodní výstavy je asi to NEJ, co mohla získat, měla naprosto nepřekonatelnou povahu – velice učenlivá a inteligentní, ale i dost samostatná a tvrdohlavá.  V 15 měsících složila zkoušku ZM (jako první , a na dlouhá léta poslední BC u nás, a podle mých informací snad i jediná fena v Evropě vůbec) , závodila dle ZVV 1 (5.místo v závodě obsazeném 32 psy!). V roce 1998, po dlouhé výcvikové pauze, složila zkoušky ZOP a ZPU1 a účastnila se závodů dle ZPU 2 (2. a 3. místo). Rekreačně si zkusila agility a milovala „funkci“ doprovodného psa při vyjížďkách na koních. Byl to můj miláček a také favoritka mnoha mých přátel.Rozloučení s ní bylo těžké, ale bohužel již nebyla jiná možnost.

 glorgia.jpg.tn

ABADESSAN´S CAFFÉ DOPPIO – „FIDO“černý pes -vloha černá a hnědá

nar. 21.7.2002 – 10.3.2011

DKK – 1/2; Optigen A – geneticky prostý očních chorob

CZ JUNIOR CHAMPION, CZCH, SKCH,ICH, NV, 5.BIG, KV

agility – A1, A2, ZOP

Narozen ve Švédském Frillesas. Krásně urostlý kluk s „kávovým“ jménem. „Doppio“ znamená dvojité esprresso a vyzdvihuje mohutnost svého nositele .Je to naprosto šílený aportér a nadšený plavec. Je vázanější na paničku než Majda a pokud jdeme spolu sami, nevzdaluje se od nás. Zatímco Majda se věnuje hlavně stopám, poslušnosti apod. Fidovo domenou bude agility. Je rychlý, nadšený, poněkud nesoustředěný, prostě praštěný 🙂 Zdárně jsme překonali dost bouřlivou pubertu a dnes je z něho chlap s velkým „CH“. Má vynikající kvalitu srsti, mohutnou hlavu, robustní stavbu těla. Konečně vzal na milost výstavy, a tak se v krátké době stal držitelem mnoha titulů. Tehdy svou výstavní kariéru ukončil a nadále se věnoval výhradně agility. Protože já jsem v tomto sportu začátečník, trénoval Fido ve zkušených rukou a zdálo se, že o něm ještě hodně uslyšíme.Jenže, Fido jako správný model pozoval jakmile uviděl fotoaparát a to byste neřekli, kolik jich je na každém závodu agility:)) Jeho odchod byl náhlý a nečekaný.

 fido.jpg.tn

BÁRA- Influence Triumetal    21.10.1998 – 14.12.2010

DKK: 2/2; Zkoušky: ZM, ZVV 1; Výstavy: nejlepší mladý jedinec, ČKŠ, Nejlepší velký knírač , OV

Baruška byla vtělená empatie. Citlivka a oddaná tetička našich štěňat. Ale také opravdu spolehlivá hlídačka. Slušná stopařka, obrany skvělé, ovšem poslušnost mezi její hoby rozhodně nepatří. Velice nadějně trénovala agility s naším nejstaším synem, bohužel ve startu jim zabránila novela zákona, týkající se účasti kupírovaných zvířat na veřejných akcích. Byť byla Baruška kupírovaná v souladu se zákonem (byla importována ze země, kde bylo kupírování legální), měla pro další účast na výstavách či závodech prostě smůlu.

bara.jpg.tn

PUNŤA  1990 – 22.12.2005Tenhle unikát jsem vyvdala. V té době byl hladkosrstý jezevčík v barvě tygr naprostý unikát, natož bezpapíráček zakoupený na trhu. Než jsem se nastěhovala, podnikal celkem rozsáhlé výlety do okolí a jeden z vánočních „vejšlapů“ se mu stal málem osudným. Po střetu s autem byla zlomená kyčel, na několikrát zlomené obě zadní končetiny a zasažená páteř. Pan doktor Šebek ho na naší žádost „poslepoval“ dohromady, ale moc šancí mu nedával. Přes veškeré prognozy Punťa běhal po světě ještě dalších 8 let! Velký Don Juan a jezevčík se vším všady.

punta.jpg.tn

TEREZIE PRŮCHOVÁ    srpen 1990 – 16.8.2006

Druhý pes, který vstoupil do mého života. Vořeška, která měla být utracena, protože nikdo o štěně nestál. Kupodivu byla odchována s láskou a péčí, takže měla dobrý základ a z něj čerpala celý svůj život, nadšená lovkyně a neskutečně trpělivá tetička našich dětí.

terezka.jpg.tn

ROY – Utah z Hvězdných skal     13.8.1989 – 13.3.1994

Zkoušky: ZOP, ZPU1, ZM; závody dle ZM, ZVV1, ZVV2

Můj první a vymodlený pes! Po letech marného toužení jsem se konečně dočkala, a moji rodiče mne přes celkem zjevný nesouhlas vezli do dalekého Šternberka pro mé první štěně. Roy byl sice zvíře s rodokmenem, ale myslím že měl více nemocí než chlupů na těle. Přesto byl první a nikdy mu nikdo tento post nemůže vzít. S odstupem času musím říct, že to byl tvrdohlavý mezek, který mě jasně dal najevo, že mé představy o tom, jak je pes zrozen aby poslouchal svého pána, jsou něžně řečeno trošku scestné. Přesto jsem ho měla velice ráda, a když ve svých 4 letech zemřel na totální selhání takřka celého organismu, nebyla jsem k utišení. Dodnes na něho s nostalgií vzpomínám….

roy.jpg.tn

ATÍK – Atakdále od Emy Destinové  19.2.2004 – 9.12.2010

CAJC, BOB; Zkoušky: ZZZ, ZOP, ZPU1, RH – E

Atíček žil u Hanky Večeřové, která byla jeho spolumajitelkou, a také nadšenou cvičitelkou. Nutno říci, že Aťa měl svou hlavu a k práci  celkem jasný postoj, ale byl milován a opečováván. O to horší byla jeho náhlá smrt – přestože nebyl tulák, vyrazil se svou kamarádkou (odrostlou slečnou německého ovčáka) na nedovolený výlet, který pro oba skončil na nedalekých kolejích….

atik.jpg.tn