Důchodci

Čekanka od Emy Destinové „ČIKYNA“

cik

černá fena – nar. 27.5. 2000

chovná – DKK 0/0 (HD A)

VTM, ZVOP

Čekanka se vrátila do svého rodného sídla ve 13ti letech….. je neuvěřitelné že v tomto věku skončila v útulku a ještě neuvěřitelnější, že majitelé zarputile tvrdili, že ji mají doma. Čert ví co je k tomu vedlo… a asi nás to ani dneska už nezajímá. Každopádně tahle neuvěřitelně milá a vitální „babča“ si stále vesele hraje s naší omladinou a nebýt poněkud oslabeného sluchu, težko by jí někdo její věk hádal.

Estráda od Emy Destinové “ ČÍRKA“

estrada

černá fena – vloha pro černou, hnědou, modrou a plavou

nar. 19.1.2002

DKK – A, V 1, OV

Vrhy: H, I, J,L

Čírka má za sebou dost atypický život. V červnu 2004 jsme si ji dovezli zpět domů z nevyhovujících podmínek a nelitujeme. Je to velmi typická fena, mohutné kostry, krásné hlavy, výborná hřbetní linie,vynikající kvality srsti, ohnivého temperamentu s neutuchající láskou k lidem a vynikajícím pracovním tahem. Vzhledem k jejímu temperamentu se výstavy pro ni ukázaly být naprosto nevhodným vyžitím (slova jedné rozhodčí – mimořádně krásná fena s vynikající povahou, bohužel naprosto nevhodnou pro výstavy – VD). Je matkou hned několika mimořádných jedinců.Momentálně si užívá důchodu.

SEAMAID DO LUSIADAS – „MAJDA“

10

černá fena- vloh černá a hnědá

nar. 7.4.2002

CZ JUNIOR CHAMPION, CZCH, SKCH,ICH, NV, II.BIG, KV

Vrhy: A,B

Nebo také Mihule či Mižu, narozena v Italském Certaldua první portugalec v celé východní Evropě. Černá elegantní slečna s drobnými býlími znaky si nás ihned získala . Svému jménu, které v češtině znamená „Mořská panna“ je celkem věrná. Vodu má ráda, k našemu zděšení s oblibou balancuje na okrajích různých můstků a lávek (což se jí málem stalo osudným a od té doby chodí přes podobná zařízení na vodítku). Ničeho se nebojí, je ohromně pohodová. Má ráda aportky, s oblibou sedává na židli a sežere cokoli co najde (obzvláště miluje různé látky a podobné lahůdky) . Je temperamentní, ale ne hysterická. S oblibou všechno komentuje velice barvitou škálou zvuků, která začíná u bručení a končí u hlubokého štěknutí. Obratně krade a vypracovala se k dokonalosti. Již pochopila, že dobrý zloděj loupí nenápadně a nikoli rychle a s úprkem, takže bývá na svých loupeživých výpravách celkem dost úspěšná. Oddaně miluje děti. Je to také takový „kočkopes“, protože neustále někde šplhá a žádný terén (snad krom žhavého uhlí) jí není nepříjemný. Snadno se učí, ale pokud se jí nechce spolupracovat dokáže to dát najevo. Je ovladatelná a získává si bez problémů i chovatele jiných plemen.Je maminkou dvou vrhů. Někteří její potomci jsou velice výstavně úspěšní, ale vzhledem k vysokému výskytu DKK jsme ji k dalšímu chovu nevyužívaly.

Ajajgabozelenaj od E. Destinové „GABO“

gabo

nar. 19.2.2004

DKK 3/3 – VN 1, CAJC, CAC, R.CACIB

Wavy pejsek s více se vlnící srstí v barvě čokolády . Veselý, komunikativní, pohodový, rodilý šašek a plavec, velice mohutný s nádhernou hlavou.Vzhledem k vysoké DKK je vykastrován ,žije vesele ve svém „harému“.

Balza Black Alyson „ELIŠKA“

elska

nar. 6.5.2005

DKK-A, CAC, 3*R.CAC

Vrh: K, M,N

Eliška se ze začátku tvářila jako dáma – mírně odtažitá, elegantní, opovrhujíc vším střeštěným. Byla to lady tělem i duší. Leč zhruba v roce dospěla k nezvratnému rozhodnutí, že býti dámou je sice mimořádně na výši, ovšem ani z daleka to není zábavné a takřka ze dne na den se z princezny stala bosorka, když některé „dámičkovské“ manýry si ponechala (to aby mě měla čas od času čím pěkně rozčílit:)). Má jasno, nesnáší výstavy (proč by na ní měl hrabat někdo cizí), baví ji pást ovečky (ale jen s paničkou) a ohňostroje jsou pro zábavu. V současné době rozšířila naše řady důchodců a bydlí u svého oblíbeného strýčka ( a našeho kamaráda) Pavla.

Lízátko od Emy Destinové „LÍZA“

liza_2

černá fena

nar. 13.3.2009

DKK – 0/1 (B)

Primary working test

Líza je neskonale podobná své mamině a to nejen vzhledově a povahově, ale i osudem. Když jí byl rok, volala její tehdejší panička, že ji nezvládá a že ji chce vrátit. Líza se vrátila domů jako naprosto vyjančený a nezvladatelný spratek, který honil cokoli se pohnulo, nevnímala pokud na ní člověk mluvil,šílela z každého projíždějícího auto, no prostě děs. Přesto se podařilo jí najít nový domov. Líza se trošku srovnala, ale i pro nové pánečky asi málo. Lízátko se vrátilo k nám a už tady zůstane. Oproti své sestře Lentilce, je to rozumově takové mimino, ale rychlostí si s ní rozhodně nezadá. Už také dorazila do důchodcovského věku (tedy dle pravidel výstav – u nás se k němu ledva blíží:))).